Obecnie w naszym Domu mieszka 178 mieszkańców. Najmłodszy ma 7 lat, a najstarszy 69. Podzieleni są na 12 grup dobranych wedle wieku, płci i stopnia niepełnosprawności. W każdej z grup oprócz pokoi mieszkalnych (jedno, dwu i trzyosobowych) znajduje się jadalnia, bawialnia, łazienka i toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pokoje wyposażone są  w funkcjonalne meble i sprzęty  (w zależności od potrzeb łóżka rehabilitacyjne lub tapczany, szafy, komody, stoły i krzesła). Zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami mieszkańców pokoje wyposażone są w sprzęty dydaktyczne, zabawki, sprzęt RTV.

Budynki Domu spełniają wszelkie wymogi dotyczące warunków sanitarnych i przeciwpożarowych, wyposażone są w windy i dźwigi osobowe, instalacje alarmowo- przeciwpożarową i alarmowo – przyywoławczą. W budynkach zlikwidowane są bariery architektoniczne.

W placówce znajduje się gabinet medycznej pomocy doraźnej, w którym pierwszej pomocy udzielają pielęgniarki zatrudnione w DPS oraz  odbywają  się konsultacje lekarzy specjalistów.

ul.Spadkowa 4/6, 91-232 Łódź
42 655 78 23